לפרטים נוספים התקשרו

09-9566800

שמאות מקרקעין - מ א' ועד ת'

כולנו יודעים שלפני שמבצעים עסקה נדל"נית כלשהי, תמיד מומלץ להתייעץ עם שמאי מקרקעין ועם מהנדס בדק בית אך רבים מאיתנו לא יודעים מה בעצם התפקיד של בעל המקצוע הזה, או לאילו שירותים עלינו לצפות ממנו.

שמאות מקרקעין מא' ועד ת' - תלמדו להעריך...

 

כולנו יודעים שלפני שמבצעים עסקה נדל"נית כלשהי, תמיד מומלץ להתייעץ עם שמאי מקרקעין ועם מהנדס בדק בית אך רבים מאיתנו לא יודעים מה בעצם התפקיד של בעל המקצוע הזה, או לאילו שירותים עלינו לצפות ממנו.

אם גם אתם לא בטוחים מה זה שמאי מקרקעין ולמה צריך אותו, הכתבה הזאת מיודעת בדיוק לכם!

 

מיהו שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין הוא אדם שמוכשר לקבוע ערך של נדל"ן על פי מכלול של פרמטרים. בין אם אתם רוצים לקנות בית או למכור אותו, לפתוח עסק או להרחיב עסק קיים - שמאי מקרקעין הוא הכתובת הראשונה שיהיה אליכם לפנות אליה, כדי להבטיח שהעיסקה הסופית שלכם תהיה הכי הוגנת ומוצלחת עבורכם.

 

שמאי מקרקעין - לא פשוט כמו שחשבתם!

אנשים רבים מעדיפים שלא להזמין שירותים מקצועיים של שמאי מקרקעין להליכים כמו בדק בית, משום שלכאורה העניין נראה פשוט - אפשר ללמוד על הבדיקות הנחוצות באינטרנט, ואפילו את המכשור המיוחד לא קשה להשיג... אלא שבדיקה מקיפה ומקצועית של בית נעשית על פי מגוון רחב מאוד של פרמטרים, אשר מתבססים בין השאר גם על היכרות מעמיקה עם שוק הנדל"ן, וכן עם ניסיון של שנים רבות.

 

זה נכון שלזהות סדק בקיר כל אחד יכול, אך שמאי המקרקרעין משקיעים שנים רבות בלימודים, על מנת לדעת לזהות פטרת גם כשהיא בלתי נראית, לאתר ליקויי בנייה מסוכנים גם במבנים חדשים, להצביע על תוספות בנייה בלתי חוקיות ועוד ועוד. שמאי המקרקעין המקים חברה מוציא  רישיון עסק ברשויות המטפלות בנושא רישוי עסקים לפני שהם יכולים להתחיל לעבוד באופן עצמאי. מטרתם של האישורים של העיריות ורשויות רישוי עסקים נוקשים אלו היא לוודא שכל עסק לשמאות מקרקעין אכן נמצא ברמה שמאפשרת לו להעניק שרות כעסק.

 

ניתן לראות אם כך, שדו"ח של שמאי מקרקעין אינו מכיל רק פרוט שטחי של המצב הקיים, כי אם גם צפי לעתיד הנכס - וכי העסק נעשה על ידי אדם אחראי שמומחה במקצועו.

לכן לפני קניית נדל"ן חשוב לערוך בדיקה של שמאי מקרקעין, כדי שתמיד תדעו בדיוק מה "יש לכם בידיים".

 

אילו בדיקות שמאי מקרקעין מבצע?

מכלול הבדיקות ששמאי מקרקעין מבצע עבור לקוחותיו משתנה בהתאם לסוג הנכס ומטרותיהם. באופן כללי, סריקה של נכס מתבצעת בשלושה מישורים מקבילים, שמטרתם להעניק תמונה רחבה ומקיפה כמה שיותר אודות הנדל"ן המדובר:

  • המישור התכנוני - מציאת חריגות בנייה, פירוט של מגבלות בתחום תוספות הבנייה, הכרת האופציות שעומדות בפני בעל הנכס בעתיד.
  • המישור ההנדסי - סקירה של המצב הפיזי של הנכס, איתור ליקויים וצפי של מצבו ההנדסי לעתיד.
  • המישור המשפטי - פירוט בדו"ח לגבי מצבו המשפטי של הנכס - מי בעליו, מה זה אומר מבחינות שונות, אילו אפשרויות עומדות בפני דיירי הנכס בעתיד, עניינים שנוגעים להלוואות או נושאים בנקאיים אחרים.

 

הדו"ח הסופי מעניק ללקוח מידע נרחב אודות שוויו וערכו הכספי של הנכס, וכן הערכה מקצועית לגבי השפעת שינויים עתידיים על ערכו הנוכחי.