לפרטים נוספים התקשרו

09-9566800

שמאי מקרקעין מוסמך - מיקי אדלשטיין

שמאי מקרקעין מוסמך ומקצוע שמאות מקרקעין

מקצוע שמאות מקרקעין הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, בהתאם לגידול בשוק הנדל"ן. שמאי מקרקעין מוסמך רשאי, לאחר קבלת רשיונו, לבצע הערכות שווי, לייצג בעלי קרקעות בבתי משפט, לטפל בתיקי הפקעות ועוד. שמאי מקרקעין מוסמך מומחה בתחום הנדל"ן אך גם בתחומים רבים אחרים, כמו: הנדסת בנין, מדידות, תכנון ובניה, דיני מקרקעין, מיסוי, חשבונאות ומימון ועוד. על מנת לטפל בתיק בצורה הטובה ביותר, על שמאי המקרקעין המוסמך להיות בקיא בתחומים רבים ולראות את התמונה במלואה.

 

קבלת רישיון לעסוק כשמאי מקרקעין מותנית בהשכלה אקדמית, עמידה בכל הבחינות של מועצת השמאים שבמשרד המשפטים (בהתאם לחוק שמאי מקרקעין) וסיום תקופת התמחות (סטאז') בת שנה. עמידה בתנאי ההסמכה מאפשרת להירשם בפנקס שמאי מקרקעין שבמשרד המשפטים, ומעניקה רישיון לעסוק בתחום שמאות מקרקעין.

 

שמאי מקרקעין - מוסדות וחקיקה

שמאי מקרקעין מוסמך כפוף לתקנות וחוקים רבים, לרבות חוק שמאי מקרקעין ופיקוח של מועצת שמאי מקרקעין. בכדי לעסוק בשמאות מקרקעין, על השמאי להיות רשום בפנקס שמאי מקרקעין (מועצת שמאי מקרקעין שבמשרד המשפטים).

 להלן החוקים והמוסדות העיקריים הפועלים ומסדירים את מקצוע שמאות מקרקעין בישראל:

 

 • מועצת שמאי מקרקעין -  מועצת השמאים שבמשרד המשפטים פועלת מכוח חוק שמאי מקרקעין בישראל. תפקידיה העיקריים של המועצה הם ניהול פנקס שמאי מקרקעין, עריכת בחינות הסמכה למקצוע שמאי מקרקעין, רישום מתמחים ופיקוח על התמחות בתחום שמאות מקרקעין, טיפול בתלונות בגין התנהגות שאינה הולמת את מקצוע שמאות מקרקעין ועוד.
 • לשכת שמאי מקרקעין בישראל - לשכת שמאי מקרקעין בישראל היא עמותה מוכרת, שמטרותיה הן ארגון וייצוג שמאי מקרקעין ע"פ חוק שמאי מקרקעין, שמירה על ענייני המקצוע, ייצוג שמאי מקרקעין בפני כל גוף ורשות, קביעה ושמירה על כללי התנהגות מקצועיים, טיפול בהיבט החקיקה של המקצוע ועוד.
 • חוק שמאי מקרקעין -  חוק שמאי מקרקעין, תשס"א 2001. זהו חוק המחייב כל שמאי מקרקעין מוסמך ובעל רישיון לעסוק בשמאות מקרקעין בישראל, לפעול תחת הגדרות החוק, תחת תקנות מקצועיות, כללי אתיקה שמאית, רישום בפנקס השמאים, בחינות הסמכה ועוד.
 • חוק התכנון והבניה -  חוק התכנון והבניה מעניק לשמאי מקרקעין מס' תפקידים עיקריים בתחום התכנון והבניה: עריכת שומות היטל השבחה, עריכת טבלאות איזון, אומדן כפל שווי (קנס לחריגות בנייה), שומה לפיצוי בגין הפקעות, פיצויים בגין נזקי תכנון ועוד.
 • אתיקה מקצועית -  תקנות האתיקה וקוד ההתנהגות של שמאי מקרקעין, הינם בעלי חשיבות רבה למקצוע והם קובעים כללי התנהגות והוראות כלליות, ומפרטים את המעשים שאינם הולמים את המקצוע.  

 

שמאי מקרקעין - המקרים בהם יש צורך בעבודתו

להלן חלק מהמקרים בהם דרושה הערכת שמאי מקרקעין:

 

 • מיסוי מקרקעין - תכנון מיסי מקרקעין והפחתתם, לרבות טיפול בחבות בגין היטל השבחה
 • הערכות שווי לנכסים לפני קנייה או מכירה ועריכת בדיקות מקיפות לנכס
 • בדיקת נתוני נכס להשקעה ובדיקת שווי הזכויות בנכס
 • פירוק שותפויות בנכס וחלוקת ירושות נכסים
 • מתן חוות דעת שמאיות לנכסים לפני הגשת הצעה למכרז
 • מתן חוות דעת שמאיות לבתי משפט
 • הכנת טבלאות איזון וחלוקה
 • טיפול וייעוץ בחכירת נכסים, עסקאות ותשלומים למנהל מקרקעי ישראל
 • ייעוץ הפקעות לשטחים ומבנים
 • אומדני פיצויים בגין ירידת ערך
 • המצאת היתרים וזכויות בנייה
 • ועוד.

 

בנוסף, במגזר העסקי עוסק לעיתים שמאי מקרקעין בליווי פרויקטים, קידום מיזמי נדל"ן, הערכות שווי נכסי חברות, תכנון מיסי מקרקעין, ניהול מו"מ לרכישת נכסים, ליווי דיונים וועדות, הגשת מכרזים ועוד.

 

שמאי מקרקעין - חשוב לדעת

לפני שרוכשים נכס מומלץ להתייעץ ולבחון את שירותיו של שמאי מקרקעין מוסמך. אנשים רבים שרוכשים דירות ונכסים אינם מודעים לחשיבות הרבה שיש לעבודתו של שמאי מקרקעין, אשר מלווה את עסקת הרכישה / מכירה של הנכס, תוך כך שיבצע בדיקות מקיפות לנכס הנדון, ויספק ללקוחותיו מידע רב וחשוב לגבי אותו הנכס. במקרים רבים שבהם רוכשי דירות לא נעזרו בשירותו של שמאי מקרקעין מוסמך, הם נפגעו הן כלכלית והן באיכות חייהם, דבר שהיה יכול להימנע אם שמאי מקרקעין היה מלווה את העסקה על הנכס. בנוסף, כדאי לדעת כי עלות שירותיו של שמאי מקרקעין מוסמך בתחום עריכת בדיקות לנכסים לרוב אינה גבוהה במיוחד, ואף ניתן לומר כי עלות השירות לרוב אף אינה מגיעה ל 1% מסכום העסקה. שירותיו של שמאי מקרקעין מוסמך ובעל ניסיון יעזרו לכם בעסקת הרכישה / מכירה של הנכס, עשויים לחסוך לכם כסף רב בעתיד וכמובן עשויים למנוע פגיעה באיכות חייכם.

 

שמאי מקרקעין - כיצד לבחור?

לפני השכרת שירותיו של שמאי מקרקעין מוסמך, יש לוודא כי הינו בעל רישיון לעסוק בתחום, ניסיון מקצועי וכן שמתמצא במגוון תחומים מתחום השמאות. כמו כן, יש לוודא כי חוות הדעת של שמאי המקרקעין תקפה במידת הצורך כעדות מומחה בבית משפט. בנוסף, השכלה אקדמאית רלוונטית של השמאי בשילוב צוות מקצועי ומגוון העובד עימו, מהווים יתרון משמעותי ללקוח.

 

שמאי מקרקעין מיקי אדלשטיין

משרד שמאים "מיקי אדלשטיין שמאות מקרקעין" נוסד בשנת 1998, ומהמובילים בתחום שמאות מקרקעין בישראל. לאורך העשור האחרון העניק משרד שמאים שירותי שמאות מקיפים ללקוחותיו מהמגזרים השונים, ואפשר להם להנות מסל שירותים רחב תוך התאמת הפתרונות האופטימאליים ביותר לצרכיו של כל לקוח.

 

 

בראש המשרד עומד מקים המשרד, המשמש גם כמנהלו בפועל, מיקי אדלשטיין. מיקי בוגר אוניברסיטת בר אילן בכלכלה ומנהל עסקים ובוגר לימודי שמאות מקרקעין וניהול נכסים מטעם הטכניון. כמו כן, מיקי מוכר ע"י מועצת שמאי מקרקעין שבמשרד המשפטים כשמאי מקרקעין מוסמך רישיון מס' 434, חבר בלשכת שמאי מקרקעין בישראל, חבר באקדמיה למחקר ויישום שמאות מקרקעין בישראל ובעל ניסיון רב בתחום הנדל"ן, הבינוי והתשתיות.

 

משרד שמאים מיקי אדלשטיין פועל תחת תקן בקרת איכות ISO 9001 :2000, וזאת בכדי לשפר את טיב ואיכות השירות ללקוח. העובדים במשרד לוקחים חלק בכנסים והשתלמויות מקצועיות, וזאת כדי שיהיו מעודכנים באופן קבוע בתקנות ובחקיקות חדשות ורלוונטיות בתחום השמאות ובהתפתחויות בענף הנדל"ן.

 

שילוב ההתמחויות, הידע והניסיון שצברנו כמו גם צוות שמאי מקרקעין מומחה, מאפשר לנו להעניק שירות מקצועי, מקיף ומשולב לכל לקוח ולספק את הפתרונות האופטימאליים לצרכיו בתחום שמאות מקרקעין ובתחום הנדל"ן.

הדרך לקבלת הפתרון מתחילה ביצירת קשר.

ליצירת קשר לחץ - יעוץ שמאי מקרקעין.

כל הזכויות שמורות למיקי אדלשטיין שמאי מקרקעין מוסמך