לפרטים נוספים התקשרו

09-9566800

שמאי מקרקעין - מאמרים

אנו שמחים לספק לך מאמרים מקצועיים, מידע וכתבות בנושא שמאות מקרקעין. אנו נשתדל להעלות תכנים חדשים באופן קבוע, בתקווה כי הדבר יועיל וישרת אותך.

 

 

 

קבוצות הרכישה האופנתיות יכולות להיות עסק משתלם לכל הצדדים, אבל לפני שיוצאים לדרך - חשוב לעשות את זה נכון. לשם כך, מומלץ לפנות לשמאי מקרקעין מוסמך.
כולנו יודעים שלפני שמבצעים עסקה נדל"נית כלשהי, תמיד מומלץ להתייעץ עם שמאי מקרקעין ועם מהנדס בדק בית אך רבים מאיתנו לא יודעים מה בעצם התפקיד של בעל המקצוע הזה, או לאילו שירותים עלינו לצפות ממנו.
בדיקת נכסים לפני קנייה או מכירה הינה בעלת חשיבות גבוהה ביותר. בדיקת נכס צריכה להיעשות ע"י מומחים, ולכלול את בדיקת הנכס עצמו, וכן את התכניות והסביבה של הנכס ברשויות השונות. בדיקת נכס בצורה מקצועית עשויה להציג נתונים שעשויים להשפיע על העסקה כולה.
הערת אזהרה זו הערה אשר נרשמת בספרי רישום מקרקעין (טאבו), ומטרתה להודיע כי על נכס מסוים נעשתה עסקה או התחייבות לביצוע עסקה. הערה אזהרה נועדה למנוע מצב שבו תהיה התחייבות לעסקה או מכירת נכס ליותר מקונה אחד שלא בהסכמה, ומכאן שאין לבצע עסקאות על נכס זה.
מס רכישה הינו מס שחל על קונה שרוכש זכויות במקרקעין או מבצע פעולות מסוימות באיגוד המקרקעין. שווי המכירה מהווה את סכום העסקה במקרקעין שממנו נגזר אחוז מס הרכישה ומתורגם לסכום מס הרכישה.
מס מכירה הינו מס בגין עסקה במקרקעין והחייב בתשלומו הוא מוכר המקרקעין. שעור מס המכירה המוטל בגין מכירת מקרקעין הוא אחוז קבוע משווי המכירה, למעט מקרי מס מופחת. ישנם תנאים ותקנות רבות היכולות להעניק פטור מלא או חלקי מחבות בגין תשלום מס מכירה...
בעל מקרקעין ששינויים בתוכניות, שינוי ביעוד הקרקע וכד', גרמו לירידה בערך מקרקעין שבבעלותו, או לפגיעה אחרת בזכויותיו, רשאי להגיש לוועדה המקומית תביעה לפיצויים תוך שלוש שנים מיום תחילת תוקפה של התכנית (למעט במקרה של הפקעה).
החוק מאפשר לכל המעוניין לעיין בתכנית ולהתנגד לה במהלך אישורה, אם היא עלולה לפגוע בנכסיו ו/או בזכויותיו. בהתנגדות לתכנית יש לפרט את הנימוקים להתנגדות, לצרף חוות דעת מקצועית של מומחים ובכלל זה של שמאי מקרקעין מוסמך ולהגיש תצהיר חתום בפני עורך דין...
תכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה. התכנית אושרה בשנת 2005 ע"י מדינת ישראל, יישום התכנית מעניקה לדיירי הבניין יתרונות רבים.
היטל השבחה הוא תשלום חובה הנדרש מבעל מקרקעין או מחוכר לדורות, ע"פ סעיף 196א לחוק התכנון והבניה.
"קשה לי לתאר את עוגמת הנפש", הסבירה בבית המשפט המחוזי בחיפה רוזה לרנר, רוכשת דירה מרעננה. "קשה לתאר את הצער, נדודי השינה והסבל הנפשי הבלתי פוסקים ביום ובלילה. כל רכושי עלי אדמות ירד לטמיון..."
אנשים רבים סבורים כי עבודתו של שמאי מקרקעין מסתכמת במתן הערכת שוויים של נכסים ומבנים. אכן, זהו חלק חשוב בתחומי אחריותו המקצועיים של השמאי, אך בנוסף לזה אמון שמאי מקרקעין על מילוי תפקידים משמעותיים נוספים. במאמר זה ננסה לשפוך אור על מכלול תפקידיו ואחריותו של שמאי מקרקעין מומחה.

צוות המומחים של משרד שמאים "מיקי אדלשטיין שמאות מקרקעין, שמאות חקלאית וייעוץ כלכלי בע"מ" ישמח לענות לך על שאלות נוספות באופן אישי, לייעץ ולספק לך פתרונות בתחומי שמאות מקרקעין ושמאות חקלאית. הדרך לקבלת הפתרון מתחילה ביצירת קשר.

ליצירת קשר לחץ - יעוץ שמאי מקרקעין

 

 

אין לראות בכתוב הנ"ל ו/או במאמרים הנ"ל, בחלקם או בכלליותם, כל סוג של יעוץ, חוות דעת או המלצה

 ויש לבחון ולבדוק כל מקרה לגופו. הנתונים נכונים ליום כתיבת המאמר ויש לבדוק שינויים ועדכונים בחוק.

 ט.ל.ח. כל הזכויות שמורות למיקי אדלשטיין שמאי מקרקעין . אין להעתיק, להפיץ או לפרסם ללא אישור בכתב.