רכישת דירה מקבלן

לפרטים נוספים התקשרו

09-9566800

רכישת דירה מקבלן

 

חברת "מיקי אדלשטיין שמאות מקרקעין, שמאות חקלאית וייעוץ כלכלי בע"מ" הינה חברה מובילה בתחום שמאות מקרקעין בישראל. מומחיות עיקרית של החברה, היא ביצוע בדיקות מקיפות לנכסים המיועדים לרכישה ומתן חוות דעת מומחה על ממצאי הנכס.

לבדיקות אלו ישנה חשיבות רבה והן בעלות ערך רב עבור אדם המעוניין לרכוש נכס, ולו בשל העובדה, כי ביצוע בדיקות מקיפות ע"י מומחים יכולות לספק מידע חשוב ואף קריטי לגבי הנכס המיועד לרכישה, עשויות למנוע "הפתעות" בעתיד ויכולות להשפיע על שווי הנכס ומכאן שגם על עסקת הרכישה כולה.

 

בכל עסקת מקרקעין ובמיוחד ברכישת דירה, ישנם פרמטרים רבים שכדאי ואף חובה לבדוק. כשאנו מדברים על עסקה בשווי של מאות אלפי שקלים ואף יותר מזה, הכפופה לתקנות ולחוקים רבים, ביצוע בדיקות מקיפות לנכס שיעשו ע"י מומחים תוכלנה לספק מידע על ירידת ערך עתידית, הערכת סיכויים להפסקת הבנייה ע"י חברת הבנייה, תכנית בניית בניין רב קומות בסמוך לנכס המיועד, הפקעת שטחים מתוכננת, פיתוח אזור מסחר ותעשייה בסמוך לנכס וכד'.

 

 

לכן, כבר בשלב הראשוני, אנו מציעים לך לקבל ליווי אישי של צוות מומחים מקצועי ומיומן הכולל שמאי מקרקעין, מהנדס ומודד בעלי ניסיון רב בתחום, בעלי עדכניות מתמדת בחוקים ובתקנות ומומחים בשוק הנדל"ן.

 צוות המומחים שלנו יבצעו עבורכם בדיקות מקיפות לנכס וינתחו עבורכם את הממצאים, יעניקו חוות דעת שמאי מומחה (במידת הצורך - חוות הדעת משמשת כעדות מומחה בבית משפט) וייעוץ מקצועי לכל אורך הדרך.

 

 

אנו שמחים להציע לכם את חבילת הבדיקות המקיפה ביותר.

הניסיון העשיר שצברה החברה בתחום שמאות מקרקעין בכלל ובתחום עריכת בדיקות לנכסים בפרט, הביאו אותנו לבנות את סל הבדיקות הרחב ביותר לנכסים אשר מיועדים לקנייה או מכירה.

כל הבדיקות שמבוצעות מוסמכות, אובייקטיביות ובלתי תלויות, נערכות ע"י צוות המומחים של החברה ותחת שקיפות מלאה. כמו כן, גם חבילת הבדיקות בפרט וגם תהליכי העבודה בחברה בכלל, מתבצעים תחת תקן בקרת איכות IS0 9001:2000, המאפשר לנו לשפר את טיב השירות ואיכותו, ובכך לספק ללקוח מענה משולב ויעיל לצרכיו. חבילת הבדיקות המקיפות שמומחי החברה מבצעים, תעניק לכם שקט ובטחון ותעשה עבורכם את רכישת הנכס לבטוחה, קלה ואמינה הרבה יותר.

 

סל בדיקת נכסים

 

לפני רכישת הנכס

  • דוח חוסן פיננסי של חברת הבנייה  -דוח המנתח את הפעילות של חברת הבניה ומספק מידע וניתוח מעמיקים לסיוע בקבלת החלטות. הדו"ח כולל מידע פיננסי על חברת הבנייה לרבות המחאות חוזרות, שעבודים, עמידה בהתחייבויות, מידע מבנק ישראל על חשבונות מוגבלים ועוד, מידע משפטי כגון תביעות העומדות כנגד החברה ומכרזים ופרויקטים בהם ישנה מעורבות של החברה, אירועים חריגים ועוד. כמו כן מכיל הדו"ח השוואת דירוג סיכון חברת הבנייה ביחס לכלל ענף הבנייה ופירוט מלא של מאזנים שנתיים. הדו"ח מופק בשיתוף פעולה עם חברות מידע עסקי ולתוצאותיו עשויות להיות השלכות קריטיות על עסקת הרכישה, ומכאן נובעת חשיבותו.
  • בדיקת תכנית פיתוח אזורי - בדיקת תכנית פיתוח אזורי מספקת מידע לגבי תכניות פיתוח שונות הקיימות לאזור הנכס המיועד לרכישה ונמצאות בעירייה, במועצות אזוריות, בועדות לתכנון ובניה וכד'. ע"י ממצאי הבדיקה ניתן לדעת האם ישנה כוונה לפתח אזור מסוים בקרבת הנכס, למשל: עבודות תשתית, סלילת כביש ראשי, הקמת אזור מסחר ותעשייה, הפקעת שטחים פרטיים לצורכי ציבור וכד'. מידע זה ימנע ירידת ערך עתידית בלתי צפויה לנכס ועשוי למנוע הפסד כספי רב בעתיד. חשוב לציין כי הממצאים נכונים ליום הבדיקה ולא לתכניות שעדיין לא אושרו.
  • בדיקת המצב התכנוני - בדיקת המצב התכנוני של הנכס מספקת מידע בנוגע לתוכניות אפשריות לשימוש בנכס, תוספות בנייה אפשריות, הגדלת זכויות בנייה בנכס, האם הנכס תואם להיתר של הועדה המקומית לתכנון ובניה, צווים שקיימים על הנכס המיועד, תכנית למגרש הסמוך לבניין ועוד. ממצאי בדיקה זו עשויות למנוע ירידות ערך לנכס, פגיעה באיכות חייכם והפסד כספי רב.
  • בדיקת ייעודי קרקעות - בדיקת זו תספק מידע לגבי ייעוד קרקעות הנמצאות בסביבת הנכס שלכם, לדוגמא: בניית מגדל רב קומות בסמוך לנכס, הקמת פארק, הקמת קניון חדש, הפשרת קרקעות חקלאיות לבנייה מסביב לנכס וכד'. ממצאי בדיקת ייעוד קרקעות ימנעו פגיעה לא צפויה באיכות החיים שלכם ותצפה ירידת ערך עתידית שעשויה להתרחש. חשוב לציין כי הממצאים נכונים ליום הבדיקה ולא לתכניות שעדיין לא אושרו.
  • הערכת שווי - לאחר עריכת הבדיקות וניתוח הממצאים כמו גם ביקורים בנכס, שמאי מקרקעין מומחה של חברתנו יבצע הערכת שווי לנכס ע"פ פרמטרים רבים ומורכבים. הערכת השווי היא כאמור הסכום הריאלי אשר מייצג את השווי האמיתי של הנכס, ומהווה חלק אינטגראלי בשיקולי הרכישה ובעסקת הרכישה כולה.

 

 

לאחר רכישת הנכס

  • בדיקת חריגות בנייה- בדיקת שטח הנכס בפועל אל מול הרישום המקורי, בכדי לוודא שאין חריגות בנייה או בנייה ללא היתר. בנייה ללא היתר או חריגות בנייה עשויות להוביל להוצאת צווי הריסה ולקנסות רבים מטעם גורמים שונים.
  • אומדן ירידות ערך -ישנם מצבים בהם עקב ליקויי בנייה או עקב עבודות בנייה שנעשו במבנה סמוך ישנה ירידת ערך לנכס. אומדן ירידות ערך מתבצע ע"י שמאי מקרקעין מומחה, המעניק חוות דעת שמאית ודו"ח מומחה בנושא ירידת הערך. חוות הדעת משמשת כעדות מומחה בבית המשפט (משרדינו נמצא במאגר המומחים מטעם בתי המשפט) במידה וישנה תביעת פיצויים לירידת ערך.
  • ליווי, תכנון וייעוץ בכל תחום של מיסוי מקרקעין - כל עסקה במקרקעין מלווה במיסים שונים ובאגרות המוטלות הן על הרוכש והן על המוכר (כגון: מס רכישה, מס מכירה, מס שבח ועוד). חברתנו מתמחה בכל נושא המיסוי, וצוות המומחים שלנו ייעץ וילווה אתכם בכל נושא מיסוי המקרקעין הנוגע אליכם, תוך התנהלות שוטפת מול רשויות המס.
  • ליווי וייצוג מול הרשויות הרלוונטיות - צוות המומחים שלנו ילוו וייעץ לכם בשלב ההתנהלות מול הרשויות השונות, כגון: עיריות, מועצות מקומיות, ועדות אזוריות לתכנון ובנייה, מנהל מקרקעי ישראל ועוד, בכל הקשור לעסקת הרכישה, לרבות המצאת טפסים נדרשים, רישוי, היתרים, בירור מידע רלוונטי ועוד.

 

לאחר ביצוע הבדיקות, ניתוח הממצאים והערכת השווי, מונפק  דו"ח שמאי מקרקעין מומחה.

 

שירותים נוספים במידת הצורך וע"פ דרישה:

נושא רכישת נכס הינו תהליך מורכב וייחודי לכל נכס. לכל נכס יש מאפיינים שונים, פרמטרים רבים ונתונים ייחודיים, ולכן יש לבחון ולבדוק כל נכס ע"פ המרכיבים והמאפיינים הייחודיים לו.

בכדי לספק את הפתרון האופטימאלי ביותר לצרכיכם, מלבד לחבילת הבדיקות המקיפות שאנו מבצעים, אנו מעניקים גם שירותים נוספים ע"פ מאפייני הנכס וע"פ דרישה.

 

בין השירותים הנוספים שאנו מציעים תוכלו למצוא:

• חוות דעת שמאי מקרקעין מומחה (במידת הצורך משמשות כעדות מומחה בבתי משפט).

• רישוי והיתרים.

• הגשת שומה נגדית והשגות למס שבח.

• הגשת התנגדות לתוכנית ע"פ סעיף 197 לחוק התכנון והבנייה.

• טיפול בנושא דמי היתר למנהל מקרקעי ישראל.

ליווי וייעוץ בכל הנדרש לשינוי יעוד קרקע.

• יעוץ הפקעות מקרקעין.

• ועוד.

 

 

אם כן, אנו שמחים להציע לכם את חבילת הבדיקות המקיפה והמקצועית ביותר. בדיקות אלו יסייעו לכם בקביעת תנאים בהסכם הרכישה ומבטיחות כי תיחשפו למאפייני הנכס האמיתיים והאוביקטיביים.

לפני שתחתמו על זיכרון דברים, לפני שתיכנעו ללחצי נציג המכירות ולפני שתלכו לבנק - צרו קשר.

ליצירת קשר לחץ - ייעוץ שמאי מקרקעין